Конференція з проблем захисту лісу в місті Вальч Польща

 

На початку жовтня  в місті Вальч Західно-Поморського  воєводство відбулася конференція з охорони лісу у якому брав участь міністр охорони навколишнього середовища Польщі. Конференція відбулася на спортивній базі з підготовки олімпійського резерву. В обговоренні проблемних питань пов’язаних із захистом лісу взяли участь провідні спеціалісти територіальних органів лісового господарства, генеральної дирекції лісів , інституту з охорони лісу, а також науковці з різних вищих учбових закладів Польщі , Німеччини, України та Литви.

Від України на міжнародну конференцію були запрошені – директор ДСЛП «Львівлісозахист»                        Ясіновський Іван Андрійович, заступник директора ДСЛП «Львівлісозахист» Сеник Василь Миколайович, завідувач циклу захисту лісу, доцент кафедри лісівництва Національного Лісотехнічного Університету УКРАЇНИ к.с.н. Крамарець   Володимир Олександрович та викладач кафедри лісівництва Національного       Лісотехнічного Університету України к.с.н. Мацях Ірина Павлівна. Також у міжнародній конференції брала участь делегація з Литви до якої входили представники центральних органів лісового господарства та міністерства навколишнього природного середовища.

Основною метою міжнародної конференції було вивчення та організація основних           завдань служби захисту лісу (обстеження, моніторинг і аналіз питань лісової  патології), обмін досвідом в частині проведення лісопатологічних обстежень та       правильності визначення видового складу шкідників та патогенів хвойних і               листяних насаджень,  ознайомлення з організацією роботи  служб лісозахисту          європейських країн та можливості співпраці. Одним із пріоритетних завдань                конференції було правильне визначення найбільш агресивних лісових патогенів та комах з метою визначення оптимальних методів боротьби та запобігання їх            поширенню. Також піднімалося питання впливу та розповсюдження інвазійних видів шкідників і хвороб лісу на територіях, які входять до природно-заповідного фонду.

Слід зазначити, що спеціалісти лісового господарства Польщі в сфері охорони лісу є високо-кваліфіковані фахівці своєї справи. Обговорення проблем захисту лісу від шкідників і хвороб та інших факторів впливу на ліс польськими колегами проводилося на дуже професійному рівні, як із практичної так і теоретичної сторони питання.