Короїди загроза хвойним лісам

У Швеції короїди масово знищують ліси, поїдаючи кору дерев

Хвойним лісам Швеції загрожує небезпека.

Жучок короїд-типограф (ялиновий короїд) розміром всього 4 міліметри завдає шкоди в 625 мільйонів доларів, поїдаючи кору дерев. Загибель лісового масиву від комахи порівнянна з загибеллю від лісових пожеж, викликаних глобальним потеплінням, інформує Ukr.Media.

Розмноження короїда сприяє зміна клімату на більш сухий і теплий. Вологе і прохолодне літо (яке зазвичай спостерігалося у Швеції) служило для дерев природним захистом від паразита. При такій погоді у хвойних порід дерев виділялася смола. Глобальне потепління, яке спостерігається на всій планеті, за останні роки призвело до збільшення кількості короїдів і зменшенню смоли, яка виділяється деревами.

При найбільш несприятливому прогнозі, короїд за 2019 рік здатний знищити 12,5 мільйона кубометрів лісу. Цифра складає приблизно 15 відсотків від щорічного об’єму лісу, який піддається вирубці для продажу. Примітно, що шкідники вибирають найбільш цінні дерева, вік яких становить від 40 до 100 років.

Лісове агентство Швеції розробляє антикризовий план зі скорочення збитків, що пропонує першочергово вирубувати ліси, постраждалі від короїда.