На Київщині відбувся семінар-навчання на тему «Всихання соснових насаджень. Проблеми та шляхи їх вирішення»

Семінар-навчання у Сухоліському лісництві

28 липня у Сухоліському лісництві відбувся семінар-навчання на тему «Всихання соснових насаджень. Проблеми та шляхи їх вирішення», участь у якому взяли представники лісництв та лісових господарств, представники органів виконавчої влади й місцевого самоврядування та представники ЗМІ усіх районів Київщини.

Із Рокитнянщини на семінар завітали представники райдержадміністрації – головний спеціаліст з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськими організаціями та засобами масової інформації апарату Рокитнянської райдержадміністрації Алла Нечепоренко, головний спеціаліст відділу з питань цивільного захисту, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, екоогії та охорони праці адміністрації Ірина Фещенко та представники місцевої телестудії «Рокита» та районної газети «Вісник Рокитнянщини».

Семінар-навчання у Білоцерківському лісгоспі проводили перший заступник начальника Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства Гузенко Руслан Володимирович та директор державного підприємства «Білоцерківський лісгосп» Вітряк Анатолій Вікторович.

Докладно про проблему всихання соснових деревостанів у Київській області та в Україні зокрема доповідав кандидат біологічних наук, сарший науковий співробітник Поліського філіалу УкрНДІЛГа, член-кореспондент Лісівничої академії наук Укарїни Орлов Олександр Олександрович. Він на прикладі хвойних дерев Сухоліського лісництва продемонстрував стан пошкоджень гілок і кори щойнозрізаних дерев сухостою. Розповів про головні причини загибелі соснових дерев – засуха, стовбурові шкідники (короїди, соснова златка тощо) та грунтові патогенні збудники (трахеомікоз сосен) та про можливі шляхи вирішення даних проблем соснових лісів: ведення своєчасної вибірки свіжозаселених дерев, невідкладне спалювання хворих дерев та проведення санітарної рубки з видаленням свіжозаселених дерев до періоду вильоту й подальшого розселення шкідників в межуючих деревостанах.

По завершенню семінару-навчання керівники Київського обласного управління лісового та мисливського господарства закликали органи місцевої влади різних районів Київщини не бути байдужими та долучитися до проблеми лісових господарств кожного із районів Київщини – всихання дерев.

Опубліковано 28.07.2017 12:48

Джерело