На Львівщині масово хворіють сосни

Жук короїд “випиває” всі “соки життя” ось цих сосен. Згодом він живиться нематодами – паразитами, схожими на глистів, – і стає смертельно небезпечним для хвойних. Відтак, вилікувати ось таке дерево вже неможливо. Загалом на Львівщині ситуація з захворюваннями хвойних – критична. Уражено майже дві тисячі гектарів з соснами. Лісники кажуть: доводиться зрізати як хворі дерева, так й ті, що неподалік від них. Та так званий “режим тиші” забороняє різати ліс у весняно-літній період. Аби забрати хворе дерево, доводиться довго чекати. За цей час може занедужати й половина лісу.

В управлінні лісового господарства Львівщини бідкаються: держава не забезпечує оперативного вирішення такої проблеми. Тож покладають сподівання на саму матінку-природу. Мовляв, вона повинна пристосуватись до паразитного середовища. Та окрім паразитів “вбивають” дерева і зміни в кліматі: підвищення температури та пониження рівня грунтових вод. Люди ж хворі, сухі дерева вважають небезпечними.Та поки не закінчиться “режим тиші”, хворі дерева зрубувати зась.

 

Опубліковано 1 серп. 2017 р.

Недуга дерев. На Львівщині масово хворіють сосни. Екологи кажуть: причини хвороби можуть бути в коренях дерев, а також поширюватись через паразитів. Шкідники здатні “висмоктати” з сосни всі життєві “соки”. А інфіковані хвойні можуть заразити й інші здорові дерева. Для людей такі рослини теж становлять серйозну небезпеку. Чому хворіють зелені виробники кисню, дізнавалися наші журналісти.

Джерело