На Закарпатті лісники почали встановлювати феромонні пастки для боротьби з короїдом (ФОТО)

У пошуках кращого методу боротьби з короїдом-друкарем вчені виявили, що шкідники чуйно реагують на запахи.

Для моніторингу чисельності та боротьби з короїдом, у Мокрянському лісомисливгоспі почали встановлювати феромонні пастки.

Працівники державної лісової охорони вже встановили 20 пасток. Всі вони українського виробництва.

За словами інженера захисту лісу ДП «Мокрянське ЛМГ» Василя Бігуна, з настанням періоду потепління розпочинається виліт першої генерації короїдів, які вражають хвойні насадження. Феромонні пастки дають змогу визначити чисельність шкідника, а також приваблення самців сприяють зменшенню чисельності короїда.

Як додає начальник Закарпатського опорного лісопатологічного пункту ДСЛП Івано-Франківськлісозахист Василь Трикур, встановлення феромонних пасток дозволить моніторити кількість і відловлювати жуків, і прогнозувати їх чисельність в майбутньому.

За матеріалами інвентаризації осередків шкідників та хвороб проведеної в кінці минулого року, площа осередків короїда-друкаря в лісовому фонді ДП «Мокрянське ЛМГ» становить 51,0 га. Варто зазначити, що таких осередків на початок 2018 року налічувалось на площі 121,7 га, повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатського ОУЛМГ.

15 квітня 2019 р,

https://zakarpattya.net.ua/News/191325-Na-Zakarpatti-lisnyky-pochaly-vstanovliuvaty-feromonni-pastky-dlia-borotby-z-koroidom-FOTO