Турецькі спеціалісти із захисту лісу з робочим візитом відвідали Львівщину

Делегація лісівників-лісопатологів, спеціалістів  охорони та захисту лісу з Туреччини прибула з візитом на Львівщину, зокрема у державне спеціалізоване лісозахисне підприємство «Львівлісозахист». Делегацію очолював керівник департаменту охорони та захисту лісу Хакан Рагіпоглу. Разом з ним прибули  Озгур Топрак – завідувач відділу лісового карантину та Сезер Кая – біолог відділу боротьби  з шкідниками та хворобами лісу.

Метою приїзду турецьких колег лісівників-лісопатологів було вивчення негативного впливу патологічних явищ на лісові екосистеми  України, а також обмін досвідом та обговорення подальшої співпраці в напрямку дослідження процесів, пов’язаних із  захистом лісу від біотичних та абіотичних чинників.

З 8 по 11 листопада 2021 року спеціалісти ДСЛП «Львівлісозахист» разом із своїми турецькими колегами відвідали десять об’єктів в шести лісогосподарських підприємствах зони обслуговування. В натурі проводився огляд проблемних ділянок лісу  з переважанням сосни звичайної, ураженої стовбуровими шкідниками на Малому Поліссі – ДП «Буський лісгосп»; ураження опеньком осіннім, кореневою губкою та стовбуровими шкідниками смерекових деревостанів в Карпатах – ДП «Славський лісгосп», а також проблеми всихання ясена звичайного на Опіллі та Західному Поділлі в ДП «Бережанське ЛМГ».

В ДП «Дрогобицьке лісгосп» на пробній моніторинговій ділянці спеціалістами ДСЛП «Львівлісозахист» продемонстровано динаміку розвитку патологічних процесів у ялицевому насадженні протягом останніх 15 років. А в ДП «Стрийський лісгосп» делегація турецьких лісівників ознайомилася з проведенням рубок переформування в ялицево-дубово-букових насадженнях.

В останній день перебування делегації у Львівському лісовому селекційно-насіннєвому центрі колегам із Туреччини директор центру Федір Пелиньо  показав весь процес з вирощування сіянців головних лісових порід нашого регіону.

 Слід відзначити високий рівень професіоналізму колег з Туреччини та  їх володіння проблематикою, пов’язаною із захистом лісу та тими негативними процесами, що відбуваються в останні періоди на фоні глобального потепління. Під час перебування турецької делегації постійно відбувалися професійні дискусії між сторонами, а також зазначалися тенденції для вирішення тих чи інших проблемних питань, пов’язаних з патологічними процесами в лісі.  Як висновок –  хвороби та шкідники лісу  не тільки  «не мають», але і не «визнають» кордонів: сьогодні вони в Україні, а завтра в Туреччині, або навпаки. І тільки спільними зусиллями та спільною працею можна  боротися з цими викликами природи.

Делегацію супроводжували: Іван Ясіновський – директор ДСЛП «Львівлісозахист», головний лісопатолог Богдан Соколовський, заступник директора Василь Сеник, завідувачка лабораторії Віра Венгер. Також в реалізації програми робочої зустрічі приймав участь доктор сільськогосподарських наук, член-кореспондент лісівничої академії наук України, професор Національного лісотехнічного університету України Володимир Крамарець, перший заступник начальника Львівського ОУЛМГ Ярослав Целень, керівники та спеціалісти лісогосподарських підприємств.

Керівництво ДСЛП «Львівлісозахист» висловлює вдячність Анатолію Дейнеці, начальнику Львівського обласного  управління лісового та мисливського  господарства, а також керівникам вищезгаданих лісогосподарських підприємств  за сприяння та розуміння важливості співпраці в напрямку захисту лісу між  турецькими та українськими лісозахисниками.

         Василь Сеник – заступник директора ДСЛП «Львівлісозахист»