У ДП “Бродівське лісове господарство” обговорили методи боротьби з жуком-короїдом, через якого всихають соснові насадження

Як зупинити жука-короїда, який спричинив стрімке всихання соснових насаджень – цю проблему обговорювали на виїздній нараді-семінарі, що відбулася на базі державного підприємства «Бродівське лісове господарство». Нараду провели заступник директора Державного спеціалізованого лісозахисного підприємства «Львівлісозахист» Василь Сеник та завідувачка лабораторії ДСЛП «Львівлісозахист» Віра Венгер. Участь у заході взяли лісівники Бродівщини, перший заступник Бродівського міського голови Роман Сподарик, головний інженер КП «Броди» Юрій Кукулка та сільські голови району.

Фахівці розповіли про причини всихання дерев, поінформували про масштаби пошкоджених соснових насаджень у Львівській області. Заступник директора ДСЛП «Львівлісозахист» детально пояснив причини всихання сосни, після того як її уражує короїд. Завідувачка лабораторії Віра Венгер представила результати лабораторних аналізів видового складу патогенних грибів та комах-фітофагів із осередків всихання сосни. Науковиця проаналізувала етапи ураження і відмирання деревини і наочно продемонструвала це на зразках зрізів уражених дерев. Учасникам продемонстрували, що навіть при зеленій кроні та здоровому пні, на висоті 6 метрів дерево уже зазнає грибкових уражень. Відтак, пояснили, що здолати шкідника допоможе лише вчасна вирубка ділянок, вражених жуком. Лісівники закликали представників органів місцевої влади не бути байдужими та сприяти у боротьбі з цим шкідником лісу, адже його нашестя утворює нові спалахи всихання.

Зазначимо, що проблема всиханя соснових деревостанів є актуальною сьогодні для всієї України – площа всихаючих дерев, на жаль, збільшується. Під час обстеження соснових насаджень фахівці з’ясували, що серед стовбурових шкідників домінує верхівковий короїд. Цього жука зазвичай не вважали небезпечним шкідником, оскільки він заселяє гілки та верхівки дерев, а не ділову частину стовбурів. Однак, цикл розвитку шкідника проходить під корою у кронах дерев, стрімко поширюється та уражує соснові насадження, які ослаблені через аномальну посуху останніх років. Уражені короїдами соснові ділянки видно неозброєним оком. Хвоя на деревах починає жовтіти і згодом стає бурого кольору, починаючи з верхівки, а деревина втрачає свою господарську цінність. Водночас у ходах верхівкового короїда поширюються офіостомові гриби – збудники синяви та інші патогени.

Прес-служба Львівського ОУЛМГ

26.10.2018