Загальна інформація

Основними завданнями підприємства є складання прогнозів розвитку осередків хвоє- та листогризучих шкідників, виявлення нових осередків шкідників та хвороб лісу, аналіз динаміки розвитку осередків, контроль за проведенням лісозахисних заходів та веденням технічної документації по лісозахисту, впровадження у виробництво прогресивних методів нагляду та прогнозу.

На теперішній час в структуру підприємства входять: Тернопільський опорний пункт, Закарпатський опорний пункт, відділ діагностики, відділ нагляду за дотриманням правил ведення лісового господарства, відділ нагляду і прогнозу та лабораторія.

Історія

В серпні 1987 року наказом Мінлісгоспу України була створена Львівська міжобласна станція захисту лісу. В зону обслуговування станції на той час входили Львівська, Тернопільська, Рівненська та Волинська області, з площею насаджень державного лісового фонду 2182,9 тис. га.

В грудні 1991 року на базі Львівської МСЗЛ було cтворено Львівське спеціалізоване лісозахисне підприємство, яке в вересні 2002 року було реорганізовано в Центр «Львівлісозахист». В 1994 році у зв’язку з тим, що насадження Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької областей перейшли з Мінліспрому України в структуру Мінлісгоспу, вищевказані області включили в зону обслуговування ДСЛЗП «Львівлісозахист». В результаті цього загальна площа зони діяльності підприємства зросла до 3650,3 тис. га.

В 2006 році наказом Держкомлісгоспу України № 6 від 19.01.2006 року з метою удосконалення структури служби лісозахисту та підвищення ефективності її роботи, налагодження співпраці з галузевими науковими установами та покращення лісопатологічного стану лісів Державний спеціалізований центр «Львівлісозахист» з 01 червня 2006 року був реорганізований в Державне спеціалізоване лісозахисне підприємство «Львівлісозахист». Зона обслуговування ДСЛП «Львівлісозахист» включала в себе насадження Львівської та Тернопільської областей, площа яких становила 818,8 тис. га.

Із вересня 2010 року згідно наказу Держкомлісгоспу від 30.06.2010  № 205 частина Закарпатської області була включена в зону обслуговування ДСЛП «Львівлісозахист», в результаті чого площа лісів зросла до 1202,3 тис. га.