Звіт про проведену роботу за 2021 рік

ДСЛП “Львівлісозахист” в своїй роботі протягом 2021 року керувалося викликами з держлісгоспів та інших лісокористувачів, а також на основі укладених госпрозрахункових договорів.

Протягом 2021 року проведені наступні роботи:

– складання оглядів розповсюдження шкідників та хвороб лісу в 2020 році та прогноз їх розвитку на 2021 рік по областях зони обслуговування, зведеного огляду та аналіз БГТП, коефіцієнта посушливості Селянінова. Розроблено прогноз інтенсивності та розповсюдження звичайного шютте сосни;

– прийом та аналіз санітарних оглядів лісів по зоні обслуговування;

– камеральний аналіз моніторингових пробних площ.

А також:

1. Проведення рекогносцирувального наземного обстеження у виявлених осередках шкідників і хвороб  лісу.

Рекогносцирувальне обстеження у виявлених осередках шкідників і хвороб  та інших пошкоджень лісу проведено на загальній площі 18298,7,0 га при плані 17540,0 га в т.ч. по Львівській області – 9313,0 га при плані 8940,0 га, по Тернопільській області –  3521,1 га при плані 3350,0, по Закарпатській області – 5464,6 га  при плані 5250,0 га.

Інформація про проведення РО в розрізі областей та лісогосподарських підприємств наведена в додатках 2 – 2.3.

Інформація по відсотках пошкодження при проведенні РО в розрізі областей наведена в додатках 3 – 3.3.

Інформація по осередках, які було рекомендовано списати з обліку при проведенні інвентаризації в розрізі областей наведена в додатках 3.1.1., 3.2.1., 3.3.1.

2.  Проведення  комплексного обстеження  розсадників.

Для визначення санітарного стану в розсадниках, попередження пошкодження посадкового матеріалу хворобами та шкідниками, спеціалістами підприємства проведені обстеження лісових розсадників в кількості 4 шт. на загальній площі 4,173  га при плані 3 шт.

Результати обстежень розсадників в розрізі областей та лісогосподарських підприємств наведено в  додатку 12.

3. Проведення комплексного обстеження лісових культур та плантацій.

Всього обстеження лісових культур було проведено на площі 46,2 га при плані 40,0 га, в т.ч. Львівська область – 25,6 га при плані 20,0 га, Тернопільська область – 5,3 га при плані 5,0га, Закарпатська область – 15,3 га, при плані 15,0 га.

Результати обстежень лісових культур наведено в додатку 13.

4. Проведення стаціонарного нагляду по маршрутних ходах.

Протягом II кварталу 2021 року проводився стаціонарний нагляд по маршрутних ходах загальною протяжністю 99,9 км при плані 99,9 км, в тому числі:

Львівська область – 43,7 км при плані 43,7 км.

ДП  “Радехівське  лісомисливське  господарство” Сокальське лісництво – 7,6 км. Дубові насадження. Об’їдання не виявлено.

ДП ” Дрогобицьке лісове господарство” Раневицьке лісництво – 7,1 км. Дубові насадження. Об’їдання не виявлено.

ДП “Львівське лісове господарство” Винниківське лісництво – 3,7 км. Букові насадження. Об’їдання не виявлено.

ДП “Львівське лісове господарство” Липниківське лісництво – 3,0 км. Буково-дубово-грабові насадження. Об’їдання не виявлено. 

ЛСНЦ “Львівліснасінняцентр” Брюховицьке лісництво – 4,3 км. Дубові насадження. Об’їдання не виявлено. 

ДП “Старосамбірське лісомисливське господарство” Сусідовицьке лісництво – 3,0 км. Дубові насадження. Об’їдання не виявлено.

ДП “Буське лісове господарство” Таданівське лісництво – 4,9 км. Дубові насадження. Об’їдання не виявлено.

ДП “Стрийське лісове господарство” Ходорівське лісництво – 7,6 км. Дубові насадження. Об’їдання не виявлено.

ДП “Стрийське лісове господарство” Лисовицьке лісництво – 2,5 км. Дубові насадження. Об’їдання не виявлено.

Тернопільська область – 36,2 км при плані 36,2 км.

ДП “Тернопільське лісове господарство “Скалатське лісництво – 7,9 км.  Дубово – ясеневі насадження. Загроза об’їдання листогризними шкідниками слабка до 25%.

ДП “Тернопільське лісове господарство” Тернопільське лісництво – 1,4 км.  Дубово – ясеневі насадження. Загроза об’їдання листогризними шкідниками слабка до 25%.

ДП “Чортківське лісове господарство” Улашківське лісництво – 11,0 км. Дубові насадження. В ході обстеження виявлено пошкодження листя дуба звичайного п’ядунами зимовим та обдирало, зеленою дубовою листовійкою до 25% .

ДП “Кременецьке лісове господарство” Підлісецьке лісництво – 5,6 км. Соснові насадження. Об’їдання не виявлено.

ДП “Кременецьке лісове господарство” Стіжоцьке лісництво – 5,3 км. Змішані насадження. Об’їдання не виявлено.

ДП “Бучацьке лісове господарство” Дорогичівське лісництво – 5,0 км. Дубові насадження. В ході обстеження виявлено пошкодження листя дуба звичайного п’ядунами зимовим та обдирало, зеленою дубовою листовійкою до 25% .

Закарпатська область – 20,0 км при плані 20,0 км.

ДП “Берегівське лісове господарство” Кідьошське л-во, Чизайське л-во,  Берегуйфалівське  л-во, ЛМЛ “Маурера” – 20,0 км. Дубові насадження. Об’їдання не виявлено.

5. Проведення стаціонарного нагляду на пробних площадках маршрутних ходів.

На протязі звітного періоду було проведено стаціонарний нагляд на 94 пробних площадках маршрутних ходів, при плані 94 шт., а саме: Львівська область – 46 шт., Тернопільська область – 28 шт., Закарпатська область – 20 шт.

Інформація про проведення стаціонарного нагляду на пробних площадках маршрутних ходів в розрізі областей та лісогосподарських підприємств наведена в таблиці 12.

   6. Проведення робіт на закладених моніторингових пробних площах.

На протязі звітного періоду були проведені роботи по зняттю показів діаметрів, категорій санітарного стану на 54 моніторингових пробних площах (МПП) при плані 54 шт., в тому числі: Львівська область – 35 шт. при плані 35 шт., Тернопільська область – 16 шт. при плані 16 шт., Закарпатська область – 3 шт. при плані 3 шт.

 7. Проведення обстежень насаджень на доцільність призначення заходів з поліпшення санітарного стану лісів.

Обстеження проводились на підставі викликів з держлісгоспів та інших лісокористувачів. Всього протягом  2021 року проведено обстежень на загальній площі 18298,7 га, при плані 17540,0 га, з них було  погоджено 18256,5 га заходів з поліпшення санітарного стану лісів в т.ч.:

  • по Львівській обл. 9313,0 га, при  плані – 8940,0 га, в т.ч. погоджено – 9311,0 га, не погоджено – 2,0 га;
  • по Тернопільській обл. – 3521,1 га , при плані – 3350,0 га, в т.ч. погоджено – 3481,9 га, не погоджено – 39,2 га;
  • по Закарпатській обл. – 5464,6 га, при плані 5250,0 га, в т.ч. погоджено  –  3463,6 га, не погоджено – 1,0 га.

Обсяги обстежень в розрізі областей та по видах пошкоджень  і по породному складу пошкоджених насаджень наведені в таблицях  1-1а, додатках 1-6.

8. Лабораторне дослідження фіто- та ентомопроб.

Протягом  2021 року був проведений  лабораторний аналіз проб загальною кількістю 91 проба, на що затрачено 24 л/дні, в тому числі:  

Львівська область74 проби, на що затрачено 19 л/днів.

Тернопільська область – 15 проб, на що затрачено 4 л/дні.

Закарпатська область – 2 проби, на що затрачено 1 л/день.

Інформація по лабораторному аналізу фітопатологічних проб в розрізі лісогосподарських підприємств наведена в додатку 15.

9. Проведення семінарів та навчання.

На протязі 2021 року було проведено 3 семінари-навчання при плані 3 шт. 1 семінар-навчання було проведено в Львівській обл., 1 в Тернопільській обл., 1 в Закарпатській обл.

10. Інші роботи пов’язані із захистом насаджень від шкідників та хвороб лісу.

Використано 1620  л/днів.

На протязі 2021 року  виконувались такі роботи: прийом та аналіз санітарних оглядів лісів по зоні обслуговування, обробка метеоданих, складання прогнозу розвитку осередків шкідників та хвороб лісу, камеральний аналіз моніторингових пробних площ, підготовка звіту, робота з неідентифікованими видами, проводилася оцінка впливу небезпечних патогенних процесів на лісові насадження у ДП «Жовківське ЛГ», ДП «Буське ЛГ», ДП «Старосамбірське ЛМГ», Сколівське ДЛГП «Галсільліс». У ДП «Буське ЛГ» була закладена 1 моніторингова пробна площа. Взяття зразків для проведення лабораторного аналізу. Позапланова перевірка в ДП «Могилів-Подільське ЛГ» акт перевірки знаходиться в Держлісагентстві.

Була проведена робоча зустріч з фахівцями лісового господарства Республіки Туреччина, з метою обміну досвідом та подальшої співпраці в сфері захисту лісу від щкідників та хвороб. Огляд моніторингових пробних площ та ділянок проведення рубок переформування.

Протягом 2021 року також виконувалися роботи, які не характеризуються об’ємними показниками:

–   надання методичної допомоги інженерам о/з лісу;

–   складання оперативної звітності та обробіток отриманих матеріалів;

– інші роботи пов’язані з функціонуванням підприємства ДСЛП “Львівлісозахист”.

Головний  лісопатолог                                        Б.В. Соколовський