Звіт про проведену роботу за 2022 рік

ДСЛП “Львівлісозахист” в своїй роботі протягом 2022 року керувалося викликами з держлісгоспів та інших лісокористувачів, а також на основі укладених госпрозрахункових договорів.

Протягом 2022 року проведені наступні роботи:

– складання оглядів розповсюдження шкідників та хвороб лісу в 2021 році та прогноз їх розвитку на 2022 рік по областях зони обслуговування, зведеного огляду та аналіз БГТП, коефіцієнта посушливості Селянінова. Розроблено прогноз інтенсивності та розповсюдження звичайного шютте сосни;

– прийом та аналіз санітарних оглядів лісів по зоні обслуговування;

– камеральний аналіз моніторингових пробних площ.

А також:

1. Проведення рекогносцирувального наземного обстеження у виявлених осередках шкідників і хвороб  лісу.

Рекогносцирувальне обстеження у виявлених осередках шкідників і хвороб  та інших пошкоджень лісу проведено на загальній площі 20701,5 га при плані 19800,0 га в т.ч. по Львівській області – 9808,2 га при плані 9550,0 га, по Тернопільській області –  3834,9  га при плані 3700,0 по Закарпатській області – 7058,4 га  при плані 6550,0 га.

Інформація про проведення РО в розрізі областей та лісогосподарських підприємств наведена в додатках 2 – 2.3.

Інформація по відсотках пошкодження при проведенні РО в розрізі областей наведена в додатках 3 – 3.3.

Інформація по осередках, які було рекомендовано списати з обліку при проведенні інвентаризації в розрізі областей наведена в додатках 3.1.1.

2.  Проведення  комплексного обстеження  розсадників.

Для визначення санітарного стану в розсадниках, попередження пошкодження посадкового матеріалу хворобами та шкідниками, спеціалістами підприємства проведені обстеження лісових розсадників в кількості 1 шт. на загальній площі 6,7  га при плані 1 шт.

Результати обстежень розсадників в розрізі областей та лісогосподарських підприємств наведено в  додатку 12.

3. Проведення комплексного обстеження лісових культур та плантацій.

Всього обстеження лісових культур було проведено на площі 216,6 га при плані 206,0 га, в т.ч. Львівська область – 161,9 га при плані 156,0 га, Тернопільська область – 54,7 га при плані 50,0 га.

Результати обстежень лісових культур наведено в додатку 13.

4. Проведення стаціонарного нагляду по маршрутних ходах.

Протягом II кварталу 2022 року проводився стаціонарний нагляд по маршрутних ходах загальною протяжністю 99,9 км при плані 99,9 км, в тому числі:

Львівська область – 43,7 км при плані 43,7 км.

ДП “Радехівське  лісомисливське  господарство” Сокальське лісництво – 7,6 км. Дубові насадження. В ході обстеження виявлено пошкодження листя дуба звичайного п’ядунами зимовим та обдирало, зеленою дубовою листовійкою до 25%.

ДП “Радехівське лісомисливське господарство” (ВВП Надлісництво Буськ) Таданівське лісництво – 4,9 км. Дубові насадження. В ході обстеження виявлено пошкодження листя дуба звичайного п’ядунами зимовим та обдирало, зеленою дубовою листовійкою до 25%.

ДП “Дрогобицьке лісове господарство” Раневицьке лісництво – 7,1 км. Дубові насадження. В ході обстеження виявлено пошкодження листя дуба звичайного п’ядунами зимовим та обдирало, зеленою дубовою листовійкою до 25%.

ДП “Львівське лісове господарство” Винниківське лісництво – 3,7 км. Букові насадження. Об’їдання не виявлено.

ДП “Львівське лісове господарство” Липниківське лісництво – 3,0 км. Буково-дубово-грабові насадження. В ході обстеження виявлено пошкодження листя дуба звичайного п’ядунами зимовим та обдирало, зеленою дубовою листовійкою до 25%.

ЛСНЦ “Львівліснасінняцентр” Брюховицьке лісництво – 4,3 км. Дубові насадження. В ході обстеження виявлено незначне пошкодження листя дуба звичайного п’ядунами зимовим та обдирало, зеленою дубовою листовійкою до 25%.  

ДП “Самбірське лісове господарство” (ВВП Надлісництво Старий Самбір) Сусідовицьке лісництво – 3,0 км. Дубові насадження. В ході обстеження виявлено пошкодження листя дуба звичайного п’ядунами зимовим та обдирало, зеленою дубовою листовійкою до 25%.

ДП “Стрийське лісове господарство” Ходорівське лісництво – 7,6 км. Дубові насадження. В ході обстеження виявлено пошкодження листя дуба звичайного п’ядунами зимовим та обдирало, зеленою дубовою листовійкою до 25%.

ДП “Стрийське лісове господарство” Лисовицьке лісництво – 2,5 км. Дубові насадження. В ході обстеження виявлено пошкодження листя дуба звичайного п’ядунами зимовим та обдирало, зеленою дубовою листовійкою до 25%.

Тернопільська область – 36,2 км при плані 36,2 км.

ДП “Тернопільське лісове господарство “Скалатське лісництво – 7,9 км.  Дубово – ясеневі насадження. Загроза об’їдання листогризними шкідниками відсутня.

ДП “Тернопільське лісове господарство” Тернопільське лісництво – 1,4 км.  Дубово – ясеневі насадження. Загроза об’їдання листогризними шкідниками відсутня.

ДП “Чортківське лісове господарство” Улашківське лісництво – 11,0 км. Дубові насадження. В ході обстеження виявлено пошкодження листя дуба звичайного п’ядунами зимовим та обдирало, зеленою дубовою листовійкою до 25%.

ДП “Кременецьке лісове господарство” Підлісецьке лісництво – 5,6 км. Соснові насадження. Об’їдання не виявлено.

ДП “Кременецьке лісове господарство” Стіжоцьке лісництво – 5,3 км. Змішані насадження. Об’їдання не виявлено.

ДП “Бучацьке лісове господарство” Дорогичівське лісництво – 5,0 км. Дубові насадження. В ході обстеження виявлено пошкодження листя дуба звичайного п’ядунами зимовим та обдирало, зеленою дубовою листовійкою до 25%.

Закарпатська область – 20,0 км при плані 20,0 км.

ДП “Берегівське лісове господарство” Кідьошське л-во, Чизайське л-во,  Берегуйфалівське  л-во, ЛМЛ “Маурера” – 20,0 км. Дубові насадження. В ході обстеження виявлено незначне пошкодження листя дуба звичайного п’ядунами зимовим та обдирало, зеленою дубовою листовійкою до 25%.

5. Проведення стаціонарного нагляду на пробних площадках маршрутних ходів.

На протязі III кварталу 2022 року було проведено стаціонарний нагляд на 94 пробних площадках маршрутних ходів, при плані 94 шт., а саме: Львівська область – 46 шт., Тернопільська область – 28 шт., Закарпатська область – 20 шт.

Інформація про проведення стаціонарного нагляду на пробних площадках маршрутних ходів в розрізі областей та лісогосподарських підприємств наведена в таблиці 4.

   6. Проведення робіт на закладених моніторингових пробних площах.

На протязі III кварталу 2022 року були проведені роботи по зняттю показів діаметрів, категорій санітарного стану на 55 моніторингових пробних площах (МПП) при плані 55 шт., в тому числі: Львівська область – 36 шт. при плані 36 шт., Тернопільська область – 16 шт. при плані 16 шт., Закарпатська область – 3 шт. при плані 3 шт.

 7. Проведення обстежень насаджень на доцільність призначення заходів з поліпшення санітарного стану лісів.

Обстеження проводились на підставі викликів з держлісгоспів та інших лісокористувачів. Всього протягом  2022 року проведено обстежень на загальній площі 20701,5 га, при плані 19800,0 га, з них було  погоджено 20483,8 га заходів з поліпшення санітарного стану лісів, не погоджено 217,7 га, в т.ч.:

  • по Львівській обл. 9808,2 га, при  плані – 9550,0 га, в т.ч. погоджено – 9804,6 га, не погоджено – 3,6 га;
  • по Тернопільській обл. – 3834,9 га , при плані – 3700,0 га, в т.ч. погоджено – 3620,8 га, не погоджено – 214,1 га;
  • по Закарпатській обл. – 7058,4 га, при плані 6550,0 га, в т.ч. погоджено  –  7058,4 га, не погоджено – 0,0 га.

Обсяги обстежень в розрізі областей та по видах пошкоджень  і по породному складу пошкоджених насаджень наведені в таблицях  1-2, додатках 1-6.

8. Лабораторне дослідження фіто- та ентомопроб.

Протягом 2022 року був проведений  лабораторний аналіз проб загальною кількістю 168 проб, на що затрачено 42 л/дні, в тому числі:

 Львівська область – 158 проб, на що затрачено 39 л/д;

Тернопільська область – 6 проб, на що затрачено 2 л/д;

Закарпатська область – 4 проби, на що затрачено 1 л/д.

Інформація по лабораторному аналізу фітопатологічних проб в розрізі лісогосподарських підприємств наведена в додатку 15.

9. Інші роботи пов’язані із захистом насаджень від шкідників та хвороб лісу.

Використано 1642 л/дні.

На протязі 2022 року  виконувались такі роботи: прийом та аналіз санітарних оглядів лісів по зоні обслуговування, обробка метеоданих, складання прогнозу розвитку осередків шкідників та хвороб лісу, камеральний аналіз моніторингових пробних площ, підготовка звіту, взяття зразків для проведення лабораторного аналізу, робота з неідентифікованими видами. Проведена позапланова перевірка в ДП “Бродівське ЛГ”, акт перевірки знаходиться в Держлісагентстві.

             
 

Протягом 2022 року також виконувалися роботи, які не характеризуються об’ємними показниками:

–   надання методичної допомоги інженерам о/з лісу;

–   складання оперативної звітності та обробіток отриманих матеріалів;

– інші роботи пов’язані з функціонуванням підприємства ДСЛП “Львівлісозахист”.

Головний  лісопатолог                                                   Б.В. Соколовський