Лісозахист рятує ліси від шкідників у ДП “Лиманське ЛГ”

Обробка проводиться вночі: Татьяна Кучерявенко : “Осередок масового розмноження шкідника складає понад 1 тис.га, найстрашніша лісопатологічна загроза на площі 948га.Темпи розвитку шкідника вражають своєю швидкістю – за тиждень ступінь пошкодження хвоі збільшились від 5% до 15%.

На підготовчому етапі – баки наповнені водою для приготування робочоі рідини, виставлено метеопункт для спостережень за умовами погоди на час обробітку. Населення попереджено про хімічну обробку соснових масивів, санітарні-захисні ділянки виключено із зони обробітку.

Виізжаємо другу ніч і сьогодні всі параметри відповідають вимогам – напрямок вітру стабільний, швидкість вітру від 0,6м/с до 0,9м/с, градієнт від 1,4° до 1,8°.

Сумісними зусиллями ми намагаємося зберегти соснові насадження Лиманщини від хвоєгриза, хоча останнім часом вид змінює деякі особливості свого розвитку.

Обробка насаджень в осередку масового розмноження ЗСП вкрай важлива. Як показує практика – в результаті пошкодження соснових насаджень пильщиком понад 50% надалі відбувається активне заселення деревостанів малим та великим сосновими лубоідами та погіршується санітарний стан.Це раз хочу відмітити своєчасну та злагоджену роботу колективу, яку очолює директор ДП“Лиманське ЛГ”