Клімат безжалісний до лісу

Клімат призводить до всихання лісу

Ліси  щороку пошкоджуються шкідниками і хворобами на площі більше 600 тис. га. Катастрофічного розмаху всихання ялинників в усій Європі набуло з 2003 року. На сьогодні обсяги всихання як похідних, так і корінних ялинників Українських Карпат набули стихійних масштабів і продовжують збільшуватись й надалі. Всі ці негативні чинники спричиняють погіршення санітарного стану лісів.

– З кожним роком стан лісів внаслідок кліматичних змін та антропогенного фактору погіршується, – про це говорить заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар.

Лісовий сектор, за словами спеціалістів, займає важливе місце у питаннях попередження та подолання наслідків глобальної зміни клімату, через це дослідження проблем вразливості лісів є актуальними для підготовки системних заходів щодо зменшення антропогенного впливу на клімат. Такі заходи, а також стратегії, що враховують зміни клімату, розробляються для лісового сектору відповідно до Паризької Угоди, яка заклала основу спільного курсу людства до глобальної  низьковуглеводної економіки.

Серед причин, що призводять до загибелі лісових насаджень, науковці визначають хвороби лісу, його пошкодження внаслідок дії різних процесів, несприятливі погодні умови та антропогенні фактори.

– Вирішення проблем профілактики хвороб лісу в першу чергу знаходиться в нормативній площині, адже актуальна нормативно-правова база не дозволяє лісівникам оперативно реагувати на природні виклики, – стверджує український експерт з лісового господарства Тарас Лустюк, дорікаючи існуючим санітарним нормам та правилам, відповідно до яких нині працюють лісівники.

https://www.openforest.org.ua/